Dysregulacja Emocji
Copyright ©2023 all rights reserved
+ 48 579 069 089
kontakt@terapeo.eu
'TERPAEO'
Rodzina-SOS Magdalena Kimel
Kolorowa 11
34-324 Lipowa
NIP 9691320277
REGION 386900500
Emocjonalna podatność na zranienie; reaktywność emocjonalna; zmienność nastrojów; wybuchy gniewu; trwałe, negatywne stany emocjonalne, takie jak depresja, złość, wstyd, lęk i poczucie winy; deficyt pozytywnych emocji trudności w modelowaniu emocji.
Trening podążania drogą środkową
Trening uważności
Trening regulowania emocji
Trening skuteczności interpersonalnej
Trening tolerancji dyskomfortu psychicznego
Trening umiejętności obejmuje
Pięć Obszarów Dysregulacji
Regulować emocje i zachowania
Umiejętności nabyte w trakcie treningu uczą pacjentów w jaki sposób:
Poprawiać stosunki w rodzinie, szkole i pracy
Doświadczać różnych emocji, nie dając się im ponieść
Redukować zachowania problemowe i zwiększać liczbę umiejętnych zachowań
Dysregulacja Interpersonalna
Niestabilne związki, konflikty interpersonalne, ciągłe zaburzenia życia rodzinnego, izolacja społeczna, próby uniknięcia porzucenia i trudności z zaspokojeniem pragnień i potrzeb w związkach, a także z zachowaniem w związkach szacunku do samego siebie.
Dysregulacja Zachowania
Zachowania impulsywne, takie jak opuszczanie zajęć, głośne zachowania w miejscach publicznych, wydawanie pieniędzy, ryzykowne zachowania seksualne, ryzykowne zachowania w internecie, napady objadania się lub zachowania kompensacyjne, nadużywanie alkoholu i narkotyków, zachowania agresywne, samookaleczania związane i niezwiązane z próbami samobójczymi.
Dysregulacja Poznawcza i Konflikty Rodzinne
Myślenie i zachowanie niedialektyczne (to jest skrajne, spolaryzowane lub czarno-białe), kłopoty z przyjmowaniem perspektywy i rozwiązywanie konfliktów, samounieważnianie i unieważnianie innych, problemy ze skutecznym wpływaniem na zachowania i swoje i innych to jest osiąganie pożądanych zmian.
Samodysregulacja
Brak świadomości emocji, myśli, impulsów do działania; słaba kontrola uwagi; niezdolność do zmniejszenia swojego cierpienia i odczuwania przyjemności; pomieszanie tożsamości, poczucie pustki i dysocjacja.
Cechą charakterystyczną DBT jest nieustanny nacisk na
rozwijanie umiejętności.
Przy każdej sposobności, zarówno podczas terapii indywidualnej jak i grupowej, terapeuta podkreśla, że pacjent powinien się aktywnie angażować w nabywanie i ćwiczenie umiejętności behawioralnych.
W najszerszym znaczeniu trening umiejętności odnosi się do umiejętności poznawczych, emocjonalnych i behawioralnych oraz zdolności integrowania ich.
Jeżeli jakieś rozwiązanie wymaga umiejętności, których nie ma w repertuarze zachowań danej osoby z pomocą przychodzi trening umiejętności.